Biuro Tłumaczeń Kalinauskas to specjalistyczne biuro wspierające swoich klientów w osiąganiu przez nich swoich celów. Nie jesteśmy zwykłą agencją tłumaczeniową. Trzon naszego zespołu to czterej Partnerzy, którzy realizują i uczestniczą we wszystkich kluczowych projektach tłumaczeniowych dla naszych klientów. Działalność prowadzimy w formie spółki akcyjnej o kapitale zakładowym przewyższającym cztery miliony złotych. To solidny fundament zapewniający zdolność do realizacji dużych projektów oraz terminowe wywiązywanie się ze swoich zobowiązań.

Partnerstwo

Nasi

Partnerzy

Alek Kalinauskas

Alek Kalinauskas

  • współzałożyciel i prezes zarządu
  • Amerykanin, w Polsce na stałe od 1989 r.
  • absolwent St. John’s College, Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Zarządzania) i Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • zawód tłumacza uprawia od 1991 r.
  • przełożył ponad 80 tys. stron tekstu w parze językowej polsko-angielski
    oraz wykonał ponad 2500 dni tłumaczeń ustnych (symultanicznych i konsekutywnych)
  • pracował m.in. dla wiodących polskich i międzynarodowych banków, zakładów ubezpieczeń, kancelarii prawnych i przedsiębiorstw oraz organów administracji centralnej

Grzegorz Gałęzia

Z wykształcenia jest lingwistą. Studiował na Wydziale Anglistyki na UMCS w Lublinie, Neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Hebraistyki na Uniwersytecie w Oxfordzie. Jego pasją są języki obce a zawód tłumacza umożliwia mu zgłębianie zainteresowań lingwistycznych w pracy zawodowej. Czas wolny poświęca biegom długodystansowym – ukończył ok. 40 maratonów na 4 kontynentach i kilkanaście biegów ultra – w tym najdłuższy na dystansie 160 km. Jest również członkiem charytatywnej grupy maratończyków „Spartanie dzieciom”. Jest także zapalonym fotografem – autorem kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą. Zajmuje się fotografią reportażową. Zdjęcia służą mu również jako ilustracja do własnych artykułów, które publikował m.in. w „Chicago Tribune”, „Oxford Student”, „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”. Jest pomysłodawcą i współautorem albumu „Ci, którzy przeżyli” ze słowem wstępnym Normana Daviesa, wydanego przez Dom Wydawniczy Bellona w jęz. polskim, angielskim i niemieckim. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Grzegorz Gałęzia
Damian Sobień

Damian Sobień

Z wykształcenia jest ekonomistą. Ukończył studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w programie realizowanym wspólnie z nowojorskim Columbia University. Od najmłodszych lat zafascynowany możliwościami, jakie znajomość języków obcych otwiera przed ludźmi gotowymi poznawać różnorodność świata i współistniejących w nim kultur. W wolnym czasie pogłębia swoją wiedzę z zakresu astrofizyki i nauk społecznych. Nie ustaje w dążeniach, by zrozumieć motywacje kierujące zachowaniami ludzi na poziomie indywidualnym i zbiorowym. Kibicuje lekkoatletom, pływa, jeździ na rowerze.

Tomasz Wiązowski

Absolwent kierunku finansów i bankowości Szkoły Głównej Handlowej, studiował także w Jacksonville College w Teksasie. Od 25 lat zawodowo zajmuje się tłumaczeniami oraz zarządzaniem projektami w tym zakresie. Niegdyś dużo podróżował dziś skupiony na rodzinie i na pracy – ojciec czwórki dzieci zajmujący się gospodarstwem. W wolnym czasie muzyk-amator, stolarz, fotograf, ogrodnik, serowar, piekarz. Jest także członkiem rady nadzorczej fundacji zajmującej się dystrybucją żywności wśród potrzebujących.

Tomasz Wiązowski